Exotic Longhair Karakteristik Özellikleri

Exotic Longhair Karakteristik Özellikleri

Exotic Longhair Karakteristik özellikleri bu sayfada öğreneceğiz.

Exotic Longhair karakteristik özellikleri incelendiğinde atalarının en iyi özelliklerinin birleştirilerek mükemmelliğe bir kedi ırkı olduğunu görüyoruz. Exotic Longhair karakteristik özellikleri yıllar boyunca süren breeding çalışmaları sonucunda gerçekleşmiştir. Mükemmel fiziksel özelliklere ulaşmaları sağlanırken Exotic Longhair karakteristik özellikleri de es geçilmemiştir. İran Kedisine dayanan atalarının genleri baskın geldikçe, Exotic cinsinin de kişilik yapıları onlar gibi eşsiz bir özelliğe kavuşmuşlardır.

 

Exotic Longhair Kedi Irk Standartları

Karakterin Oluşumu

Exotic Longhair karakteristik özellikleri ile İran Kedisinin karakteristik özelliklerini karşılaştırdığımızda günümüzde iki kedi ırkı arasında çok fazla fark gözlenememiştir. Exotic Longhair kedi ırkının sessiz, sevimli karakteristik özellikleri vardır, sesleri nadiren duyulur. Sakin, sevimli, huzurlu ve sadık bir kedi ırkıdır. Uysal, sevecen ve nazik olan Exotic Longhair kedi ırkının karşı konulmaz bir çekiciliği vardır. Rahatlarına düşkün yapılarını çok az şey rahatsız edebilir, bu nedenle çoğu zaman mutlu ve sevimli bir karakter göstermektedir.


Karakterin Farkları

Exotic Longhair karakteristik özelliklerinin diğer kedi ırklarından ayıran birçok özelliği vardır. İlginizi çekmek için yuvarlanarak karşınıza gelir. Gözünüzün içine bakarak önünüze oturur ve ona ilgi göstermeniz için size adeta size yalvarırlar. Sizden istedikleri tek şey, onları sevmenizdir. Evininizin içerisinde, sırf sizinle daha fazla vakit geçirmek için sizi adım adım takip ederler ve oturduğunuz her anda kucağınıza atlayarak size sarılmaya çalışırlar. Ona ilgi göstermezseniz omuzlarınıza çıkarak ilginizi çekmek onların günlük aktivitelerinden biri olmaktadır. Eğer sizin yanınızdan daha sıcak bir yer keşfetmemişse sizin yanınızda uyumak isteyecektir. Evinizde safkan bir  Exotic olması bir çoğumuz için çok keyif verici bir ayrıntıdır. Hem sırdaşınız, hem de en iyi stres oyuncağınız olurlar. En önemlisi sürekli dikkatinizi onlara vermeniz de gerekmez.


Parlak & Kıvrak Zeka

Exotic Longhair’lar karakteristik özellikleri nedeniyle oldukça neşeli, sakin ve enerji dolu bir kedidir. Etkili bakışlarıyla başarılı bir şekilde iletişim kurmak konusunda uzmanlardır. Exotic Longhair karakteristik özelliklerinde öne çıkan zekası ve düşük derecede hareketlilik göstermesi aileler için önemli bir yer tutar. Exotic Longhair’lar diğer kedilerin zekasına meydan okuyan kıvrak bir zekaya sahiptirler. Bulmaca ve zeka gerektiren kedi oyuncaklarını kolaylıkla kullanabilir. Favori aktiviteleri arasında insanlarla olan iletişimi örnek gösterilebilir. Shorthair atalarından aldıkları oyuncu genleri ile oyunlar oynamaya bayılırlar. Yorulana kadar sizinle oynar veya sizin oyuncağını bıraktığınız yerden geri almak için sevimli kafasında planlar yapacaktır. Basit şeylerle mutlu olabilirler, evin içinde küçük oyuncak toplarıyla oynamak ya da onlarla ilgilenerek geçirdiğiniz bir saatiniz Exotic Longhair kedileri en mutlu edecek şeydir. Çok nadir olarak duyulsa da Exotic cinsi kediler yumuşak ve düşük oktav bir sesten oluşan kelime hazneleri ile size seslenirler. Bu kediler tıpkı ataları gibi sakin ve zeki hayvanlardır, evdeki diğer evcil hayvanlarla ve çocuklarla çok iyi anlaşırlar.


Kimlere Uygun? (Size?)

Exotic Longhair Karakteristik Özellikleri size uygun mu? Exotic Longhair kedi ırkları insanların yanında olmak konusunda çok inatçıdırlar. Her ne yaparlarsa yapsınlar ama sevdikleri insanlarla yapsınlar mantığı her zaman ağır basacaktır. İlgi görmekten hoşlanan tatlı bir kedi ırkıdır Exotic Longhair. Bir Exotic Longhair karakterinde en dikkat çeken özelliklerden bir tanesi hayatının tamamını insanların içinde geçirmeyi tercih etmesidir. Shorthair atalarından aldıkları oyuncu genleri ile oyunlar oynamaya bayılırlar. Yorulana kadar sizinle oynar veya sizin oyuncağını bıraktığınız yerden geri almak için sevimli kafasında planlar yapacaktır. Basit şeylerle mutlu olabilirler, evin içinde küçük oyuncak toplarıyla oynamak ya da onlarla ilgilenerek geçirdiğiniz bir saatiniz Exotic Longhair kedileri en mutlu edecek şeydir. Çok nadir olarak duyulsa da Exotic cinsi kediler yumuşak ve düşük oktav bir sesten oluşan kelime hazneleri ile size seslenirler. Bu kediler tıpkı ataları gibi sakin ve zeki hayvanlardır, evdeki diğer evcil hayvanlarla ve çocuklarla çok iyi anlaşırlar. Uzun bir süre evde yalnız kalmak onlar için iyi bir seçenek değildir. Her gün en az 1 2 saat sizinle vakit geçirmesi gerekecektir. Düzensiz çalışma saatlerine sahip uzun süreli yolculuklara çıkmasını gerektiren mesleklere sahip olan insanlar Exotic Longhair kedilerin karakteristik özelliklerine zıttır. Evinizden uzak olduğunuz her saati, onunla oyun oynayacağınız zamanı düşünerek geçirecektir.


Dikkat Etmelisiniz!

Erkek veya Dişi Tercihi

Erkek mi? Yoksa Dişi mi?

İnsanlar yavru kedi ararken, daha ideal olduklarını düşündükleri için dişi kedi tercih etmeye eğilimlidir, saldırgan ve sinirlenmeye yatkın olduklarını düşündükleri için erkek kedi istemezler. Bunun dışında işaret bırakma gibi özellikleri olduğu iddia edilerek erkek kediye soğuk bakılabilir. Ancak bu varsayımlar yanlıştır. Erkek bir kedi gibi dişi bir kedide işaret bırakabilir. Erkek kedinin Exotic Longhair kedi ırkı karakter ve fiziksel olarak diğer kedi ırklarına göre geç olgunlaşan bir kedidir. Dolayısıyla 4 yaşına gelmesine rağmen işaret bırakmayan erkek Exoticler olduğu gibi 1 yaşından itibaren işaretleme yapan dişi kedilerde vardır. Her kedinin işaretleme yapacağı gibi bir genelleme yapmak çok yanlıştır. İşaretleme huyundan rahatsız olunan bir kedi kısırlaştırılarak bu sorun oluştuğu anda engellemek mümkündür. Exoticlerin cinsiyetleri arasındaki karakteristik farklara gelirsek, erkek Exotic Longhair kediler genellikle dişi Exotic Shorhair kedilere göre daha sevgi doludur. Kendisini sevdirmeye daha müsaittir. Dişiler Exotic kediler ise sanılanın aksine soğuk ve kendini sevdirmekten hoşlanmayan bir yapıya sahip olmaya yatkındır. Dişi Exotic Longhair kedilerin her zaman sahipleriyle zaman geçirmekten daha önemli işleri var gibi görünürler. 

img1

Nasıl Sahiplenirim?

Kedi Irk Kulüp Sistemleri, Meden Bilgi Teknolojileri’nin 2014 yılından beri, internet üzerinden cins kedi sahiplendirme işlemlerini keyifli ve güvenli kılan kusursuz bir sistemidir.

Exotic Longhair Kulübü sayesinde evinizden çıkmadan yüzlerce Cattery‘nin yetiştirdiği, binlerce cins kediyi  inceleyebilirsiniz. İster ilk defa kedi bakacak bir aile olun, isterseniz tecrübeli bir kedi sahibi Exotic Longhair Kulübünde aradığınız her ayrıntı var!

Kedi Irk Kulüp sistemleri ile, 2014’den bugüne kadar yaklaşık 450 kedi ailesiyle buluşmuştur. Cattery’lerimizden alacağınız kedi yavrularının sahiplendirme işlemleri Exotic Longhair Kulübü kuralları dahilinde güvence altındadır.

Sahiplenme İlanları

Her ihtiyacınız, olduğunda yanınızdayız!

Exotic Longhair Kulübü hakkında bilgi veya yardım almak istiyorsanız destek talebi açmaktan çekinmeyin.

 

 

Yeni İlanlar En Son Yayımlanan İlanlar

Partnerlerimiz

 partner-logo1 
 partner-logo1 
 partner-logo1 
 partner-logo1 

 

Veteriner hekimlerce kedi bakım, sağlık, aşı, eğitim, yetiştiricilik veya hastalıklarla ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgilere Kedi Ansiklopedisi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.