• Kedi sahiplenmek için ilanlar sayfasını incelemelisiniz.
  • Sorularınız için Ansiklopedi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Veda Zamanı Yaklaşıldığında

Sona Yaklaşıldığında
9 Haz, 2016

Veda Zamanı Yaklaşıldığında

Sona Yaklaşıldığında

Kediniz sona yaklaştığı zaman kendinizi buna hazırlamanız gerekecektir. Bunun sebebi ise kedilerin insanlar kadar fazla yaşamamalarıdır. Bu sebepten dolayı her kedi sahibi sonunda can dostuna veda etmesi gerekecektir. Can dostunuza veda etmek gerçekten zordur. Yas tutmanız için kendinize biraz zaman ayırmanız gerekir ve duygularınıza yenik düşerseniz yardım almanız gerekmektedir. Bu zor bir olaydır ve kendinizi buna hazırlamalısınız. Yas tutmanız için kendinize zaman tanıyın ve duygularınız sizi bunaltırsa yardım alın.

Kediniz hiç beklemediğiniz bir anda aniden ölürse bu sizler için çok büyük bir şok olacaktır. Kediniz sona yaklaşmışsa ve kedinizi uyutmak istiyorsanız kendinizi sona hazırladığınız anlamına gelir fakat bunun sizler için hiçbir faydası olmayacaktır.

Gitmesine Ne Zaman İzin Verilmeli?

Sona Yaklaşıldığında-Gitmesine Ne Zaman İzin VerilmeliHer insan gibi sizlerde normal olarak kedinizi tutabildiğiniz kadar yanınızda tutmayı isteyeceksinizdir. Fakat kediniz sürekli bir acı çekiyorsa o zaman acısına son vermeniz hem sizler için hem de kediniz için en iyisi olacaktır. Kediniz hareket edemez hale gelip, yiyip içmezse veya nefes alış verişinde sorun varsa kedinizin yaşam kalitesinde düşüş yaşanacaktır. Doğru zaman geldiğinde kafanızdaki soruları yanıtlamak için veterineriniz yanınızda olacaktır.

Süreç

Sona Yaklaşıldığında-SüreçKedinizi uyutmaya karar verdiğiniz zaman bunun gerçekleştirilebilmesi için kliniğinizin çok yoğun olmadığı bir zamanı seçin. Kedinizin bedenini ne yapmanız gerektiğini veterinerinizle görüşmeniz gerekir. O gün sizlerden bir onay formuna imza atmanız istenilecektir. Veterineriniz kedinizin ön ayağındaki tüylerin bir kısmını tıraş edip anestezi verecektir. Kediniz sona yaklaştığı zaman kısa bir zaman sonra kalp atışları ve solunumunda azalma görülecektir sonrasında ise duracaktır. Çoğu sahip son anlarında yanında tanıdık birinin bulunması için kedileriyle kalırlar. Fakat kendinizi tutamayacağınızı düşünüyorsanız bu kedinizi de strese sokabilmektedir.

Kederle Başa Çıkmak

Kedinizi kaybettikten sonra acı çekmeniz, üzülmeniz veya stres yapmanız gayet normaldir. Kediniz öldükten sonra kendinize yas tutmanız için zaman ayırmanız gerekmektedir. Duygularınıza yenik düşüyorsanız yardım istemeniz gerekir.

Exotic Shorthair Kulübü
Yönetim Kurulu Başkanı
Mert Eden

 

Veteriner hekimlerce kedi bakım, sağlık, aşı, eğitim, yetiştiricilik veya hastalıklarla ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgilere Kedi Ansiklopedisi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kedi ilanlarını gördünüz mü? Bu alanda sponsorlu ilanlar yayımlanmaktadır.

Yeni kedi ilanlarını gördünüz mü? Bu alanda en yeni kedi ilanları paylaşılmaktadır.

Exotic Shorthair