• Kedi sahiplenmek için ilanlar sayfasını incelemelisiniz.
  • Sorularınız için Ansiklopedi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Tatile Giderken Kedinizi Nereye Nasıl Bırakmalısınız?

Siz Tatildeyken Kedinizin Bakımı-Kedi Otelleri
9 Haz, 2016

Tatile Giderken Kedinizi Nereye Nasıl Bırakmalısınız?

Siz Tatildeyken Kedinizin  Bakımı

Siz Tatildeyken Kedinizin BakımıSizlerin de her insan gibi evden uzaklaşmak zorunda olduğunuz zamanlar vardır. Kedinize sizler yokken iyi bir şekilde bakılmasını sağlayarak kedinizin üzüntüsünü biraz daha hafifletebilirsiniz. Fakat profesyonel bir bakımın pahalı olabileceğini kesinlikle unutmamanız gerekir. Kediler çok uzun süreli yanlız bırakılmamalıdırlar yani 1 günden daha fazla uzakta olacaksanız kedinizi bir arkadaşınıza veya bir yakınınıza bırakabilirsiniz.

Kediler genellikle onları besleyebilecek ve biraz da olsa onlarla beraber vakit geçirebilecek biri ile beraber kalmayı tercihe ederler. Siz tatile gittiğiniz zaman veya uzaklaştığınız bir arkadaş, komşu veya bir akrabanız ile konuşup anlaşabilirsiniz. Kediler çok uzun süre boyunca tek başına bırakıldıkları zaman yalnızlık çekebilen canlılardır. Bu sebepten dolayı kediniz için en iyi seçenek onu tanıyan bir kişinin kalması olacaktır.

Bazı insanlar tatile gittikleri zaman kedilerini yanlarında götürürler veya kedilerine bakılması için başka bir eve gönderirler. Kediler kendi alanlarına çok önem verdikleri için onları başka bir eve götürdüğünüz zaman çok tedirgin olurlar. Tatile giderken bunu yapmak zorundaysanız kedinizi en azından birkaç eşyasıyla beraber oraya götürmeniz gerekir. Bu kedinizin götürdüğünüz yere daha rahat bir şekilde ayak uydurmasını sağlayacaktır.

Kedi Otelleri

Giderken kedinizi rahat bir kedi oteline bırakmanız da sizler için başka bir alternatiftir. Kedi otelleri için veterineriniz size öneride bulunabilir veya etrafınızda kedisi olan insanlara danışabilirsiniz. Kedinizi bırakmadan kesinlikle aşılarını yaptırmış olmanız gereklidir. Kedi otellerinde FeLV virüsü gibi bir çok hastalık bulunabilmektedir.

Kedi otellerinde en ideal ortam her kedinin kendine özel olarak yaptırılmış bir oda da kalmasıdır.  Otellerde hava yoluyla bulaşabilecek olan hastalıkların yayılmalarını engellemek için çıkışlar arasında iyi bir havalandırma gereklidir.

Kedi otellerinde her kedinin kendine ait bir tırmalama tahtası ve oynayabileceği oyuncaklar olmalıdır. Kendini rahat hissedebilmesi için evde kullandığınız yatak takımlarını ve oyuncaklarını kedinizle beraber otele bırakabilirsiniz.

Kedinizin Ayrıntıları

Kedi otellerine veya başka birine kedinizi bıraktığınız zaman kedinizin beslenme kabını ve kum temizliğinin ayrıntılarını anlatmanız gerekir. Acil durumlar içinse iletişim numaranızı, veterinerinizin numarasını ve kedinizin sigorta detaylarını bırakmayı kesinlikle unutmamalısınızdır.

Exotic Shorthair Kulübü
Yönetim Kurulu Başkanı
Mert Eden

 

Veteriner hekimlerce kedi bakım, sağlık, aşı, eğitim, yetiştiricilik veya hastalıklarla ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgilere Kedi Ansiklopedisi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kedi ilanlarını gördünüz mü? Bu alanda sponsorlu ilanlar yayımlanmaktadır.

Yeni kedi ilanlarını gördünüz mü? Bu alanda en yeni kedi ilanları paylaşılmaktadır.

Exotic Shorthair