• Kedi sahiplenmek için ilanlar sayfasını incelemelisiniz.
  • Sorularınız için Ansiklopedi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Satılık Exotic Shorthair Fiyatları

Van Desen Exotic Shorthair Yavruları Snoopy White Red Turuncu Beyaz
2 Eyl, 2016

Satılık Exotic Shorthair Fiyatları

Satılık Exotic Shorthair ve Longhair fiyatları kalitesine göre değişmektedir.

Satılık Exotic Shorthair Fiyatları
Satılık Exotic Shorthair Fiyatları

Satılık Exotic Shorthair Fiyatları

Satılık Exotic Shorthair fiyatları kalite sınıflarında verdiğimiz fiyatlar dünya genelinde gördüğümüz fiyatların ortalaması baz alınarak hazırlanmıştır. Dolar kurunun hareketli zamanlar geçirdiği günümüzde, ileri ki dönemlerde kaynağımızı okuyan kedi severlerin; yanılmaması için fiyatlar TL yerine DOLAR olarak olarak verilmiştir. Genelde bilgisiz ailelerin ilk yaptığı ücretsiz Exotic Shorthair aramalarından sonra şaşkınlıkla öğrendiği Exotic fiyatlarının yüksek olmasının onlarca sebebi vardır. Exoticlerin çok zor üremeleri ve çok ender bulunmaları onları ücretsiz sahiplendirmeyi bırakın çok yüksek rakamlar ödense dahi bulunamamaları gibi sorunları beraberinde getiriyor.

Exotic Shorthair Satılık Yavru Fiyatları
Exotic Shorthair Yavru Fiyatları

1. Top Show Quality Satılık Exotic Fiyatları ($3000 – $10.000)

Top show quality tam olarak Türkçeye çevirmek zor olsada en üst seviye gösteri sınıfında satılık Exotic Shorthair kedi gruplarına verilen unvandır. Top show kalitesinde ki bir Exotic Shorthair Alfa Kedi Irkları Koruma ve Denetleme Derneğinin ‘Safkan Exotic Shorthair Standartları‘ resmi kaynağında belirtilen standartların tamamına en yüksek seviyede sahip olmaktadır.

Satılık Exotic Shorthair Fiyatları
Exotic Shorthair Kulak Eğim Standartları
Satılık Exotic Shorthair Fiyatları
Satılık Exotic Shorthair Fiyatları

Bu unvanda ki Exotic Shorthair’ların dünya çapında sayısı üçlü haneleri bulmamaktadır. Çok yüksek grooming standartları ile bakılması nedeniyle üremeleri de yok denecek kadar sınırlıdır. Bahsettiğimiz özelliklerdeki bir Satılık Exotic Shorthair’ın Grand Champion (GC) ya da Bölgesel / Milli şampiyonlular alması çok daha kolay olacaktır. Top Show kalite satılık Exotic Shorthair fiyatlarını incelerken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri ücretini ödemenizin bu kediye sahip olmanız için yeterli olmamasıdır. Top show kalitesinde bir Exotic Shorthair sahibi olmak sadece para vermek yeterli olmamaktadır. Bu tarz kediler global olarak saygınlığını kanıtlamış yetiştiricilerin gizli mücevherleri olarak tanımlanmaktadır. Dolayısıyla bu kalite satılık cins kedi fiyatlarına bakılmaksızın dikkat çeken en önemli değişkeni yetiştiricinin %100 güvenebileceği talipleri arasından seçilmesidir.

2. Show Quality Satılık Exotic Fiyatları ($2000 – $3000)

Show Quality gösteri seviyesindeki manken kediler olarak Türkçe’ye çevrilebilir. Top show kalitesinin hemen altında yer alan show kalite kedileri genellikle yarışmalara hobi amaçlı giden yüksek kalite standartlarında kedi bakmak isteyen kedi severlerin tercihi olmalıdır. Show kalite kediler kalite olarak aşağıdaki standartların tamamını kabul edilebilir seviye de taşımaktadır. Bu nedenle bu kategorideki satılık Exotic Shorthair ücretleri biraz daha uygundur. Snoopy deseninde kedi arayan ancak 20 bin TL gibi rakamlar ödeyemeyen aileler için en uygun Exotic kalite kategorisidir.

Rus Asıllı Show Kalite Standartlarına Sahip Olan 'Henrietta' On İki Kuşaktan CFA & WCF Şecere Belge Kayıtlı; Safkan Exotic Shorthair ırkı bir kedidir. 'Henrietta' Detaylı Tahlil ve Sağlık Kontrollerimizi Geçmiş ve 28 Ekim 2015 Tarihinde Kulübümüze Transfer Olmuştur. Başarıları: 2 CAC | 2 Nom Bis
Exotic Shorthair Yavru Fiyatları

Top show kalitesindeki kedilerin çok nadir bulunması ve yarışmaların çok küçük bir dilimine katılabilmeleri nedeniyle, Show kalite Exotic Shorthair’lar kedi showlarının tartışmasız favorilerinden olmaktadır. Bu özellikleriyle satılık Exotic Shorthair fiyatları en değerli ikinci kalite grubudur. Bir kedinin Show Kalite unvanını resmi olarak alması için kedi hakemlerinden genetik puanlama alanlarının tamamından yüksek not alması gerekmektedir. Kedi yarışma ve showlarında şampiyonu ünvanı aldığı taktirde, gelecek yavrularının top show kaliteye çıkarılması için üretimi; yetiştiricisi tarafından özenle yapılmalıdır.

3. Breed Quality Satılık Exotic Ücretleri ($900 – $2000)

Breed quality kategorisini yine Türkçe’ye çevirirken birçok kelime anlamını kullanmamız gerekiyor.  Doğurma, soy, üreme, damızlık ve yavrulamak gibi… Üreme kalitesindeki Exotic Shorthair’lar show kalitesinin bir alt kalitesidir. Breed kalitesindeki kediler de gelecek nesillere aktarılması muhtemel genetik problemlerden hiçbirinin olmaması gerekmektedir. Bu nedenle üretim kalitesindeki satılık Exotic Shorthair veya Longhair fiyatları çok daha ucuz olmaktadır. Örnek vermemiz gerekirse; kırık kuyruk, önceden tespit edilebilir organ problemleri, çenenin kapanışı veya genetik faktörlerin neden olduğu DNA ile taşınan kusurlara sahip olmaması gerekir.

Exotic Shorthair Yavru Fiyatları
Exotic Shorthair Yavru Fiyatları

Breed kalitesindeki Exotic Shorthair’lar, ırkının sağlıklı olarak üremesi ve genelecek nesillerde sıfır genetik problemlerle ilerlenebilmesi adına çok büyük rol oynamaktadır. Dolayısıyla breed kalite Exotic Shorthair almak isteyen bir aile, kedisini 1,5 yaşından sonra 3 yılda 2 defa doğum yaptırdıktan sonra kısırlaştırması tavsiye edilmektedir. Bu nedenle üretim katilesinde satılık Exotic Shorthair fiyatları araştırılırken, kısırlaştırma şartlarını yerine getirip getiremeyeceğinizi iyi analiz etmelisiniz. Üretim kalitesindeki bir Exotic Shorthair veya Longhair kedisinde dikkat edilmesi gereken en önemli konu, breed kalite kedilerin kendilerinden düşük standartlarda veya şeceresiz bir kediyle çiftleştirilmemesidir.

4. Pet Quality Satılık Exotic Fiyatları ($200 – $900)

Pet quality, evde üretme iç güdüleri engellenmesi gereken kırma veya genetik kusurlu kedilere verilen isimdir. Pet kalitesindeki satılık Exotic Shorthair fiyatları belirlenirken dikkat edilen unsurlardan en önemlisi genellikle Ukrayna, Bulgaristan vb. hayvan pazarlarından alınan genetik kusurlu kediler olmalarıdır. Kedi yarışma standardına uygun değildir. Genetik kusurlarının veya kedi ırkının orijinalinden uzaklaşmasını engellemek için kısırlaştırılmalıdırlar. Kedisini hemen kısırlaştırmak isteyen, kedi ırk standartlarını önemsemeyen ve bütçesi dar olan ailelerin tercih etmesi gerekir. Pet kalitesi de olsa mutlaka kedinizin şecere belgesi olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

Kedi Çene Problemleri
Kedi Çene Problemleri

 

Exotic Shorthair Kulübü
Yönetim Kurulu Başkanı
Mert Eden

 

Veteriner hekimlerce kedi bakım, sağlık, aşı, eğitim, yetiştiricilik veya hastalıklarla ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgilere Kedi Ansiklopedisi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kedi ilanlarını gördünüz mü? Bu alanda sponsorlu ilanlar yayımlanmaktadır.

Yeni kedi ilanlarını gördünüz mü? Bu alanda en yeni kedi ilanları paylaşılmaktadır.

Avatar

Exotic Shorthair