• Kedi sahiplenmek için ilanlar sayfasını incelemelisiniz.
  • Sorularınız için Ansiklopedi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Royal Canin Mother & Babycat Profesyonel Yetiştirici Maması

Royal Canin Mother & Babycat 10 KG Yetiştirici Yavru Kedi Maması
20 Haz, 2016

Royal Canin Mother & Babycat Profesyonel Yetiştirici Maması

Royal Canin Mother & Babycat Profesyonel Yetiştirici Maması

Kedilerin Doğal SavunmasıRoyal Canin Mother & Babycat 10 KG Yetiştirici Yavru Kedi Maması

Yavru kedilerin doğal savunma sistemleri tam olarak işlevsel değildir.  Doğumdan sonra, anne sütüyle sağlanan bağışıklık 4 ila 12 hafta arasında yavaş yavaş azalır. Royal Canin Mother & Babycat 10 KG Yetiştirici Maması içeriğinde bulunan prebiyotik E vitamini, C vitamini, taurin, luetin ve antioksidan kompleksi sayesinde yavru kedilerinizin doğal savunmasına destek ve yardımcı olmaktadır.

Sağlıklı Sindirim

Yeni doğmuş kedi yavrularının sindirim sistemleri henüz gelişmemiştir. Doğumdan sonraki bir kaç hafta içinde gelişir. Mother & Babycat (L. I. P) yüksek oranda sindirilebilir protein ve prebiyotik sindirim sağlık pomoting katkısında bulunur.

Özel ve Hızlı Beslenme

Royal Canin Mother & Babycat 10 KG Yetiştirici Maması katı hale çevirilmiş katı gıda sütü geçiştir. Yavru kediler çok küçük dişlere sahiptir. Yemeleri gereken besinde bu dişlere özel olarak tasarlanmalıdır. Royal Canin Mother & Babycat 10 KG Yetiştirici Maması, yavrunuzun çene ve süt dişleri için tasarlanmıştır. Gıda alımı ve appetitie teşviki kolaylaştırmanıza yardımcı olur.

Amacı ve Sütten Kesilme Talimatı

Royal Canin Mother & Babycat 10 KG Yetiştirici Mamasını kedilerinize özel tariflerle çok daha lezzetli bir hale getirebilirsiniz. Royal Canin Mother & Babycat 10 KG Yetiştirici Mamasını çok lezzetli biçimde rehidre edilebilecek biçimde formülize edilmiştir. Özel formüllerle çok lezzetli lapalar oluşturabilirsiniz bu aynı zamanda sıvıdan katı gıdaya geçişi kolaylaştıracaktır. Royal Canin Mother & Babycat 10 KG Yetiştirici Mamasını özellikle gebe ve emziren kraliçe emziren kedilerinizin tüm besin ihtiyaçlarını karşılamak üzere formüle edilmiştir.

1. Yeterli Miktarı Bulun

1. Royal Canin Mother & Babycat 10 KG Yetiştirici Yavru Kedi Maması ile Kedi Yavrusu Sütten Kesilme

Kedilerinizin mama kabına Royal Canin Mother & Babycat 10 KG Yetiştirici Mamasını yeterli miktarda koyulur. Yeterli miktara ulaşmak için mama paketinin üzerindeki talimatları inceleyebilirsiniz.

Çok fazla mama koymanız, Royal Canin Mother & Babycat 10 KG Yetiştirici Mamasının tazeliğini kaybetmesine sebep olabilir.

 

2. Mamanın Püre Hale Getirilmesi

2. Royal Canin Mother & Babycat 10 KG Yetiştirici Yavru Kedi Maması ile Kedi Yavrusu Mama HazırlamaKedinizin mama kabına koyduğunuz Royal Canin Mother & Babycat 10 KG Yetiştirici Mamasıdan yavrunuza özel bir püre hazırlamak için formülündeki özellikleri kullanabilirsiniz.

Bu özellikten faydalanmak için koyduğunuz Royal Canin Mother & Babycat 10 KG Yetiştirici Mamasının ağırlığının iki misli kadar kaynar su eklemelisiniz. (hacim ölçüsü mama (n) gr] [2 x (n) ml)

 

3. Doğru Miktarda Su Kullanın

3. Royal Canin Mother & Babycat 10 KG Yetiştirici Yavru Kedi Maması ile Kedi Yavrusu Mama Püre Haline GelmesiRoyal Canin Mother & Babycat Profesyonel Yetiştirici Mamasının özel formülizasyonunu bozmamak için doğru püre tarifini kullanmanız gerekir. Bu sayede mamanız yavru kediniz ve annesi için olabilecek en lezzetli hale gelecektir.

Fazla veya eksik su koymak mamanızın lezzetini bozacaktır. Bu nedenle verilen ölçülerde mama hazırlamaya özen göstermelisiniz.

 

4. Mamanın Bekleme Süresi

4. Royal Canin Mother & Babycat 10 KG Yetiştirici Yavru Kedi Maması ile Kedi Yavrusu Mama Püre Haline Gelmesi

Royal Canin Mother & Babycat Profesyonel Yetiştirici Mamasına eklediğiniz kaynar suyla birlikte ortalama 20 dakika dinlenmesi için izin vermelisiniz.

Bu uygulamayla Royal Canin Mother & Babycat Profesyonel Yetiştirici Mamasının püre  formülizasyonunu kullanmanız için  gerekli olan en önemli faktördür.  Beklemesi süresi sonunda bir çatal yardımıyla mamayı karıştırmalısınız.

 

5. Mamanın Bekleme Süresi

8. Royal Canin Mother & Babycat 10 KG Yetiştirici Yavru Kedi Mamasının Sıcaklığımının Ayarlanması

Püre işlemi bittikten sonra 5 ila 10 dakika arasında beklemelisiniz. Bu süre sonunda sıcaklık testi için bileğinizin iç kısmına ‘Lapa’ yı sürerek sıcaklığı test edebilirsiniz.

Lapanın sıcaklığı istediğiniz seviyeye gelmedi ise 10 dakikada fazla beklemek konusunda tereddüt etmeyiniz. Lapanın bileğinizi anda mamanız kedilerinize servis etmek için yeterli sıcaklıktadır.

 

6. Mamanın Bekleme Süresi

7. Royal Canin Mother & Babycat 10 KG Yetiştirici Yavru Kedi Mamasının Kediye VerilmesiKedinizin mamasının lezzetini kaybetmediği sürece sürekli yemek isteyecektir. Ancak mamanızın tazeliğini korumanız gerekmektedir.

Bu nedenle bayatlayan mamanızı çöpe atmamak için onların yiyebilecekleri kadar porsiyonlar hazırlamanız oldukça faydalı olacaktır.

 

 

7. Mamanın Bekleme Süresi

9. Royal Canin Mother & Babycat 10 KG Yetiştirici Yavru Kedi Maması ile Kedi Yavrusu Mamasının Kalan Kısmının Atılması

Kedinizin mamasını ortalama 1 2 saat sonra kontrol etmeniz gerekmektedir. Royal Canin Mother & Babycat Profesyonel Yetiştirici Mamasının en lezzetli hali ilk bir saattir.

Bir saaten sonra kedilerinizin mamayı ilk seferdeki gibi iştahlı yememeleri durumunda geri kalan mamayı çöpe atabilirsiniz. Exotic Shorthair Kulübü olarak tavsiyemiz arda kalan mamalarınızı da sokak kedilerine vermenizdir.

Exotic Shorthair Kulübü
Yönetim Kurulu Başkanı
Mert Eden

 

Veteriner hekimlerce kedi bakım, sağlık, aşı, eğitim, yetiştiricilik veya hastalıklarla ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgilere Kedi Ansiklopedisi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kedi ilanlarını gördünüz mü? Bu alanda sponsorlu ilanlar yayımlanmaktadır.

Yeni kedi ilanlarını gördünüz mü? Bu alanda en yeni kedi ilanları paylaşılmaktadır.

Avatar

Exotic Shorthair