• Kedi sahiplenmek için ilanlar sayfasını incelemelisiniz.
  • Sorularınız için Ansiklopedi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Kedinizi Nereden Almalısınız ?

Kedinizi Nereden Almalısınız?
3 Haz, 2016

Kedinizi Nereden Almalısınız ?

Kedinizi Nereden Almalısınız ?

Kedi alabileceğiniz birçok yer vardır. Bunların arasında kedi üreticileri, arkadaşlarınız, ilanlar, barınaklar ve petshoplar gibi.

Kedi Üreticileri

Kedinizi Nereden Almalısınız- Kedi ÜreticileriYavru kedi sahiplenmek için araştırabileceğiniz en iyi yer yetiştiriciler olacaktır. Yaşadığınız yerdeki bir veteriner size bakım standartlarının oldukça yüksek olduğu bir yetiştiricinin bilgilerini verebilir. Güvenilir bir yetiştirici ararken diğer bir bakabileceğiniz yer ise kedi şovları olacaktır. Fakat iyi bir yetiştiriciden alacağınız kediler oldukça pahalı olacaktır. Fakat kedinizin mutlu, sağlıklı ve formda olma olasılığı oldukça yüksek olacaktır.

Bir yetiştiriciden yavru kedi almadan önce beklemeniz gerekecektir. Yetiştiriciler yılın belirli zamanlarında kedileri satışa çıkarırlar ve ancak yavru annesinden ayrılmaya hazır olduğu zaman sahiplendirirler.

Evcil Hayvan Dükkanları

Kedinizi Nereden Almalısınız-Evcil Hayvan DükkânlarıYavrular sahiplenildikleri yerden dükkanlara taşınırken yaşam tarzlarında değişiklik olması onların sosyalleşmesini engeller.

Aynı zamanda dükkanlarda çok fazla kedi beraber tutulduğu için de bir enfeksiyon riski vardır. Bu sebepten dolayı yavru almak çok doğru değildir. Hayvanların dükkanlarda satılması görür görmez alınmasına olanak tanıyor olabilir, ama kediler ani bir hevesle satın alınmamalıdırlar.

Tanıdıklar ve İlanlar

Pek çok insan çok sevdikleri kedilerini bir arkadaş veya komşu aracılığıyla ya da gazete ilanı yoluyla almıştır. Semtinizdeki veterinerlerde asılan ilanlar da bir kaynak olabilir, üstelik oradaki personelin bu kediler ve sahiplerini tanıyor olması avantajdır. Bu şekilde bulunan kediler ya ucuzdurlar ya da iyi bir eve bedava verilirler. Bu tür kedilerin sağlıklı oldukları garanti edilmez. Kedinin annesinin aşılarının zamanında yapıldığını eve annenin de yavrunun da sağlıklı göründüğünden emin olmalısınız.

Siz almaya karar vermeden önce bir veterinerin kediyi görmesi de iyi bir fikir olabilir. Yeni bir eve verilmesi gereken yetişkin kediler mükemmel ev hayvanları olabilirler ancak giderilmeyen bir davranış bozukluğu olan bir kediyi almaktan kaçının; kedinin eski evinden neden verildiğini öğrenin.

Hayvan Barınakları

Kedinizi Nereden Almalısınız Hayvan Barınaklarıİtibarlı bir barınak yetişkin kediler için mükemmel bir kaynaktır. Personal kedileri iyi tanır ve uygun bir kedi bulmanıza yardımcı olurlar. Barınaklar ulusal yardım dernekleri veya küçük yerel kuruluşlar tarafından işletilirler. Bazıları diğerlerine göre daha iyi durumdadır. Kötü işletilen bir barınak enfeksiyon kaynağı olabilir. Hayvanların temiz koşullarda bulundurulduğuna, ısındıklarına ve iyi beslendiklerine, egzersiz yapabildiklerine emin olun. Bir barınağa gitmek için en iyi neden, aksi halde orada kalacak ve hatta yok edilecek bir hayvana sıcak bir ev sunmaktır.

Avatar

Exotic Shorthair