• Kedi sahiplenmek için ilanlar sayfasını incelemelisiniz.
  • Sorularınız için Ansiklopedi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Kedilerle Köpekler

Kedilerle Köpekler
9 Haz, 2016

Kedilerle Köpekler

Kedilerle Köpekler

Kedilerle-Köpekler HakkındaKediler ve köpeklerin birbirlerine düşmanlıkları dillere destan olsa bile kedilerle köpekler genelde gayet mutlu insanlar gibi bir arada yaşayabilen canlılardır. Kedileri ve köpekleri tanıştırmak iki kediyi tanıştırmaktan çok daha kolay olabilir. Fakat yine de ilk temas da çok dikkatli olmanız gerekir. Kedilerle köpekler ilk tanıştıklarında birbirlerinden kuşku duysalar bile birbirlerine rakip değillerdir ve tanıştıktan bir süre sonra genellikle arkadaş olurlar.dir.

Kedinizi ve köpeğinizi karşılaştırmadan önce kokuları sayesinde birbirlerinin varlığından haberdar olmalarını sağlamanız gerekir. Kedileri tanıştırırken yaptığınız gibi güvenli bir oda sistemi uygulayın, kediniz odanın içinde sınırlandırdığınız alanda kalsın. Köpeğinizi okşadıktan sonra ellerinizi yıkamadan kedinizi okşayarak kokularını karıştırın. Köpeğinizin battaniyesini kediye kedinizin battaniyesini ise köpeğe verin.

İlk Temas

Kedilerde Köpekler-İlk TemasKedinizle köpeğinizin ilk buluşması için köpeğinizin yürüttüğünüzden ve karnının doymuş olduğundan emin olmanız gerekir. Bu şekilde köpeğiniz sakin bir şekilde duracaktır. Kedinizle köpeğinizi buluşturmadan önce kedinizi öncelikle kafese koyun ve yüksek bir yere bırakın. Daha sonrasında ise köpeğinizin tasmasını takın ve kafesi koklamasına izin verin. Sonra köpeğinizi oturtarak onu sevin. Hem kedinize hem de köpeğinize ödül maması vererek ilk buluşmayı kısa tutun.

İkinci buluşmada ise kedinizin kafesten çıkmasına izin verin fakat köpeğinizin tasmasını yine aynı şekilde tutun. Köpeğiniz bir anda kediye doğru atlamaya çalışırsa köpeğinizin tasmasından tutarak onu engelleyin ve ilk adımı kedinizin atmasına izin verin. Hem köpeğinizin hem de kedinizin birbirlerinin yanındayken gayet rahat olduklarını görürseniz daha sonra ki buluşmalarda köpeğinizin de tasmasını bırakabilirsiniz. Fakat kedinizin yine de gerekli olduğu zaman kaçabileceği yüksek yerlerin olmasına özen göstermeniz gereklidir. İkisi buluştuğu zaman her zaman yanlarında durun.

Heyecanlı ve çok aktif bir köpek yavrusunun veya Terrier cinsi bir köpeğin kediyi rahatsız etmemeyi öğrenebilmesi uzun zaman alabilir. Fakat sizler sabırlı olursanız ve köpeğinizin gerçekleştirdiği iyi davranışları överseniz herşey yoluna girecektir. Kediniz ve köpeğiniz karşılaştığında kediniz bir anda kaçmaya çalışırsa köpeğinizin onu kovalaması gayet normaldir. Bu köpekler için doğal bir tepkidir.

Exotic Shorthair