• Kedi sahiplenmek için ilanlar sayfasını incelemelisiniz.
  • Sorularınız için Ansiklopedi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Kedilerle Hangi Çantalarla Yolculuk Yapılmalıdır?

Kedilerde Kafes
9 Haz, 2016

Kedilerle Hangi Çantalarla Yolculuk Yapılmalıdır?

Kedilerde Kafes Hakkında

Kedilerde Kafes-HakkındaKafes kullanımı kedinizi bir yere götürürken veya veterinere giderken kullanmanız için en ideal araçtır. Kediler genellikle hapsedilmekten hiç hoşlanmazlar fakat iyi ve rahat bir kafes hem kediniz için kolaylık sağlayacaktır hem de sizler için. Tüm kedilerin birer kafese ihtiyaçları vardır. Kedinizi kafessiz bir şekilde arabayla bir yere götürmek çok güvenli değildir çünkü bir anda heyecanlanıp hem kendileri için hem de sürücü için birer tehlike olabilirler.

Kediler seyahat etmeyi seven canlılar değillerdir fakat kedinizi en baştan kafesine ve yolculuklara alıştırırsanız çok rahat edebilirsiniz. Kafesler kedinizin evine yerleşmesine de olabildiğince yardımcı olur.

Kedinizi Kafese Koymak

Kedilerde Kafes-Kedinizi Kafese KoymakKedinizi yakalamaya çalışmadan önce evdeki bütün kapıları ve pencereleri kapatmanız gerekir. Aksi takdirde kaçabilir. Kafesin zeminine bir havlu yayın ve yolculuk için yanınıza yedek bir örtü daha alın. Kafesin sırtı aşağıya girişi tavana doğru bakacak şekilde yere koyarak kedinizi alın.

Nazik bir şekilde kediniz kafesi gördüğünde kedinizle mücadele etmeye hazırlıklı olmanız gerekir. Önce kuyruğunun gireceği bir şekilde kafese koyarak sakin bir şekilde içine girebileceği şekilde kafese yerleştirin. Daha sonrasında hızlı bir şekilde kafesin kapısını kapatıp kedinizi güvenceye alın. Kafesi olabildiğince yavaş bir şekilde düzgün pozisyona getirin. Yolculuğunuz boyunca kedinizi kafeste tutmanız gerekir.

Kedilerin çoğu kafese girdikten bir süre sonra sakinleşir. Kediniz eğer yolculukta haslanıcaksa veterinerinizle konuşabilirsiniz. Hava sıcaksa kediyi hiç bir zaman arabada tek başına bırakmamanız gerekir, arabanın içindeki sıcaklık artış gösterebilir hatta kedinizin ölümüne bile sebep olabilir. Kediler sıcak çarpmalarına karşı çok hassaslardır.

Kafesler

Piyasada farklı tiplerde kafesler bulunmaktadır. Bazıları iki kediye yetebilecek kadar geniştir, ama bunu ancak iki kedi çok iyi anlaşıyorsa kullanmalısınız.

  • Tel Kafes Plastik kaplanmış telden yapılan bu tip kafeslerin temizliği kolaydır, havadar ve güvenlidir. Üzerini eski bir havluyla örterek kedinize mahremiyet sağlayabilirsiniz.
  • Hasır Kafes Bu tip kafesler kedinin dışarıyı görmesine olanak tanırken ona yüksek derecede mahremiyet de sağlar. Ancak kediniz bir kaza yaparsa temizlenmesi zordur.
  • Plastik Kafesler Sert plastikten yapılma bu kafeslerin kapıları üzerinde paslanmaz çelikten tel kafesi ve sağlam kenarları vardır. Hem temizlenmesi kolay olduğu hem de kedinize mahremiyet sağladığı için en pratik kafes tipidir. 

 

Exotic Shorthair Kulübü
Yönetim Kurulu Başkanı
Mert Eden

 

Veteriner hekimlerce kedi bakım, sağlık, aşı, eğitim, yetiştiricilik veya hastalıklarla ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgilere Kedi Ansiklopedisi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kedi ilanlarını gördünüz mü? Bu alanda sponsorlu ilanlar yayımlanmaktadır.

Yeni kedi ilanlarını gördünüz mü? Bu alanda en yeni kedi ilanları paylaşılmaktadır.

Avatar

Exotic Shorthair