• Kedi sahiplenmek için ilanlar sayfasını incelemelisiniz.
  • Sorularınız için Ansiklopedi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Kediler Nasıl Cezalandırılmalıdır?

Kediler Nasıl Cezalandırılmalıdır?
8 Eki, 2016

Kediler Nasıl Cezalandırılmalıdır?

Gerçekleri Biliyor musunuz?

Kediler her zaman bildiklerini gerçekleştiren isterse küçük sevimli bir pantere dönüşebilen canı isterse kedi olan sevimli arkadaşlarımızdır. Bir kediyi evinize almadan önce sizlerin kabullenmesi gereken gerçekler vardır. Karşınıza çıkacak olan gerçeklerden biri de kediler nasıl cezalandırmalıdır? Olacaktır.

Kedi Sahiplenmeden Önce Hangi Gerçekleri Kabul Etmeliyim?

Evde kedi beslemek zor mu?
Evde kedi beslemek zor mu?

Bir köpeğin veya herhangi başka bir canlının sizlere gösterdiği itaati bir kediden beklemeniz çok büyük bir yanlıştır. Kedilerin evin içinde kendi kuralları vardır. Evinize kedi alırken kesinlikle kabul etmeniz gereken koşullardan biri de budur. Kedi sizin her söylediğinizi gerçekleştirecek bir canlı değildir. Bu sebepten dolayı bazı insanlar kedi bakmanın çok kolay bir iş olduğunu söylüyor. Fakat kesinlikle öyle değildir. Kedinizin bakımını, beslenmesini doğru ayarlayıp onunla oyun oynamazsanız kediniz mutsuz olacaktır.

Onun İsteklerinin Önemi

Kedinize otur komutu verdiğiniz zaman kedinizi bir anda perdenin üstünde bulabilir veya gel dediğiniz zaman yerinde oturduğunu göreceksinizdir. Sizin canınız her istediğiniz an kedinizi sevemeyeceksiniz, onunla oynayamacaksınız dır fakat kediniz istediği zaman size kendini sevdirecektir ve sıkılana kadar sizinle oyun oynayacaktır.

Kedi Nasıl Eğitilir?
Kedi Nasıl Eğitilir?

Evinize bir kedi almadan önce kabul etmeniz gereken bir şart daha vardır; o da kedinizin hiçbir zaman tam olarak eğitilmeyeceğidir. Kedinizi sizlere uyumlu bir hale getirmek için uygulayacağınız cezalar hiçbir işe yaramayacaktır.

Kediler Nasıl Cezalandırılmalıdır?

Kedilere Nasıl Ceza Verilir?
Kedilere Nasıl Ceza Verilir?

Kedinizi yaptığı kötü davranıştan ötürü cezalandırmanız yaptığı hareketi tekrardan yapmamasını sağlamayacaktır. Hatta kedinizin sizden uzaklaşmasına sebep olursunuz. Kedilerin davranışlarının ne anlama geldiğini anlamak gerçekten zor bir iştir. Kediniz sizin istemediğiniz hareketi gerçekleştiriyorsa sesinizi biraz yükselterek hayır diye bağırdığınız zaman kedinin dikkatini başka birşeye çekmenizi sağlayacaktır.

Exotic Shorthair Kulübü
Yönetim Kurulu Başkanı
Mert Eden

Veteriner hekimlerce kedi bakım, sağlık, aşı, eğitim, yetiştiricilik veya hastalıklarla ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgilere Kedi Ansiklopedisi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kedi ilanlarını gördünüz mü? Bu alanda sponsorlu ilanlar yayımlanmaktadır.

Yeni kedi ilanlarını gördünüz mü? Bu alanda en yeni kedi ilanları paylaşılmaktadır.

Avatar

Exotic Shorthair