• Kedi sahiplenmek için ilanlar sayfasını incelemelisiniz.
  • Sorularınız için Ansiklopedi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Kedi Kapısı

9 Haz, 2016

Kedi Kapısı

Kedi Kapısı Kullanımı

Kedi Kapısı-KullanımıKedi kapıları kedinizin sizlerin yardımı olmadan rahatlıkla eve giriş ve çıkışını sağlar. Kedinizi kedi kapısının kullanımı için eğitmeniz olduğundan daha fazla sürebilecektir. Fakat biraz sabır ve birkaç hile sayesinde kedilerin hepsi kedi kapılarını kullanmaya alışırlar.

Kedi kapılarını kum tepsilerini koyduğunuz odaya erişim için de sağlayabilirsiniz. Hatta varsa köpeğinizi bile o odadan uzak tutacaktır. Çoğu kedi kapısının bir kilit mekanizması da vardır ve bu mekanizma sayesinde kedinizi geceleri evin içerisinde tutmanızı sağlayabilirsiniz.

Kediler istemedikleri birşeyi kesinlikle yapmazlar ve bunun için zorlanmamaları gerekir. Kedinizi kapıyı kullanması için zorla eğitmek yapmanız gereken son şey olacaktır. Kediniz eğer istemiyorsa zorla kedinizi alıp kedi kapısının önüne koymanıza gerek yoktur. Kedi kapısını kullanmayı istemeyen bir kediyi kesinlikle bunun için zorlamamalısınız. Bu hareketler kedinizi sizden uzaklaştırabilir.

Adım Adım Kedi Kapısı Kullanma

Kediniz için kedi kapısını aralık bırakarak kapının arkasında ne olduğunu kedinizin görmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için güçlü ve yapışkanlı bir bant kullanabilirsiniz veya kedi kapısının kapağını tamamen çıkartabilirsiniz. Kedi kapısının önüne bir ödül yiyeceği yerleştirerek kendinizi teşvik edebilirsiniz bu yöntem dışarıdan kedinizin aklını çalmaya çalışacaktır.

Kediniz bir kez kedi kapısını kullanmayı başardığı zaman aynı yöntem ile dışarıya çıkışını da sağlayabilirsiniz. Daha sonrasında kedi kapısının kapağını her gün bir miktar daha aşağıya indirerek kedinizin kapıyı açmasını sağlayabilirsiniz. Kediniz için kullanacağınız ödül mamaları tercihen sardalya gibi güçlü kokular kullanarak kapıyı açması sağlanabilir.

Kedi Kapısı Teknolojisi

Dışarıya doğru açılabilen kedi kapıları kedinizin güvenliği için bir tehdit oluşturabilir. Baskın karekterli başka kedilerin de eve erişimi artabilecektir. Bunun önüne geçmek için kedinizin tasmasına takabileceğiniz bir cihaz sayesinde kapının otomatik olarak açılmasını sağlayabilirsiniz.Dışarı açılan kedi kapıları, kedinizin güvenliği için tehdit oluşturabilecek baskın karakterli başka kedilerin de evinize erişimine olanak tanır. Kedilerden başka hayvanların da bu kapıları kullandıkları bilinmektedir.

Kediler Neden Bu Kadar Sık İçeri Girip Çıkarlar ? 

Kedi Kapısı-Kediler Neden Bu Kadar Sık İçeri Girip ÇıkarlarEve girip çıkabilen kediler sizin sürekli olarak dikkatinizi çekerek onları dışarıya bırakmanızı isterler ve iki dakika sonra da tekrardan içeriye girmek isterler. Kedilerin bu davranışları sizler için sinir bozucu bir hale gelebilir. Fakat kedi sadece içeriden ve dışarıdan alanını kontrol edip, korumayı ister.

Exotic Shorthair