• Kedi sahiplenmek için ilanlar sayfasını incelemelisiniz.
  • Sorularınız için Ansiklopedi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Kedi İşaretlerinin Anlamları

Kedi İşaretlerinin Anlamları
11 Eki, 2016

Kedi İşaretlerinin Anlamları

Sesli İletişim

Kedilerde Miyavlamaların Anlamı
Kedilerde Miyavlamaların Anlamı

Kedilerde aynı diğer canlılarda olduğu gibi isteklerini belli edebilmek için değişik davranışlarda bulunurlar ve sesler çıkarırlar. Kediler için bu çıkardıkları seslerin her birinin birer anlamı vardır. Kedinizin sizinle iletişim kurabilme yolunun beden dili ve çıkardığı tuhaf sesler olduğu için onları anlamanız zordur. Kedinizi anlamak için gerçekleştirdiği davranışlarla neyi kastettiğini bulmanız gerekir. Kedinizin gerçekleştirdiği davranışları takip ederken kedinizin nelerden rahatsız olduğunu görebilir ve sorunu çözebilirsiniz. Yani kedilerin kullandıkları tuhaf hareketlerin ve çıkardıkları sesleri inceleyip kedinizle iletişim kurmayı sağlayabilirsiniz.

Kedilerde Hareketlerin Anlamları

Kambur Çıkarmanın Anlamı:

Kedi Duruşlarının Anlamları
Kedi Duruşlarının Anlamları

Karşınızdaki kedi yavruysa ve sırtındaki tüyleri dikleştirip kamburunu çıkartıyorsa bu kedinizin oyun oynamak istediği anlamına gelmektedir. Fakat aynı hareketi gerçekleştiren kedi bir yetişkinse kedinizin korktuğu veya birşeyden dolayı rahatsız olduğu anlamına gelen bir harekettir. Kediniz bu hareketi size karşı gerçekleştiriyorsa sizin yaptığınız davranıştan rahatsız olduğu anlamına gelir.

Sabit Bakışlar ve Kulakların Arkaya Yatmasının Anlamı:

Kediniz gerçekleştirdiği kötü bir davranışdan dolayı kendisini suçlu hissediyordur veya gerçekleştireceği bir sonraki hamlesini düşünüyordur.

Kulaklarını Dikmenin Anlamı:

Kedilerin Vücut Dili
Kedilerin Vücut Dili

Bu hareketler kedinizin bir sese veya görüntüye çok dikkatli bir şekilde odaklandığı anlamına gelir. Kediniz bu haldeyken onu rahatsız etmemeniz önerilir.

Karnını Açmış Pozisyonda Durmanın Anlamı:

Kediler çoğu zaman karın bölgelerine karşı çok korumacıdırlar ve kesinlikle dokundurmazlar. Bir kedi karın bölgesini açmış bir şekilde duruyorsa kendini tamamen güvende hissediyordur ve sevilmeyi bekliyordur.

Dişlerini Göstermenin Anlamı:

Kedilerin Hareketleri
Kedilerin Hareketleri

Kedilerin dişlerini göstermelerinin sebebi kendilerini sıkıştırılmış hissetmeleridir ve sizinle arasına mesafe koymak istiyordur.

Ön Patileriyle Bulunduğu Yeri Sürekli Yoğurur Gibi İtelemesinin Anlamı:

Bu hareketleri kedilere yavruluk döneminden kalır ve bu hareketi kendilerini çok rahat hissettiklerinde gerçekleştirirler.

İlgilendiğiniz Bir Kitap, Laptop, Gazete Vb. Şeyin Üzerine Yatmalarının Anlamı:

Kediniz kendisini bulunduğu durumda çok rahat hissediyordur ve duruma ne kadar hakim olduğunu göstermek için bu hareketi gerçekleştiriyor olabilir. Başka bir sebebi ise yaptığınız işi bırakıp onunla ilgilenmeniz içinde bu hareketi gerçekleştiriyor olabilir.

Exotic Shorthair Kulübü
Yönetim Kurulu Başkanı
Mert Eden

 

Veteriner hekimlerce kedi bakım, sağlık, aşı, eğitim, yetiştiricilik veya hastalıklarla ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgilere Kedi Ansiklopedisi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Kedi ilanlarını gördünüz mü? Bu alanda sponsorlu ilanlar yayımlanmaktadır.

Yeni kedi ilanlarını gördünüz mü? Bu alanda en yeni kedi ilanları paylaşılmaktadır.

Avatar

Exotic Shorthair