Almanız Gereken Malzemeler

Olmazsa Olmaz Malzemeler ve Açıklamaları


Royal Canin, geçtiğimiz 10 yıl içinde, safkan kedileri için özel bir ürün grubu geliştirerek, bu mükemmellik vizyonuna yeni bir boyut kazandırmıştır. Persian Cat ve Exotic Shorthair için özel olarak formülize edilmiş Fransa’dan İthal bir mamadır. 2,5-12 aylık safkan yavru kedilere özel beslenme.


Jöleli mama, zengin et içeriği ve tamamen doğal besinlerle kedilerimizin, ideal canlı bir vücut yapısında, aktif ve sağlıklı uzun bir yaşam sürmelerini sağlayacak şekilde formüle edilmiştir. Parlak tüy yapısı ve nemli bir deri oluşumu için Omega-3 ve Omega-6 seviyeleri arttırılarak oranları hassasiyetle dengelenmiştir. Metabolizmayı ve bağışıklık sistemini destekleyerek hastalık riskini en aza indirgemek üzere vitamin ve mineral seviyeleri arttırılmıştır. Birçok yaş mamanın aksine, sadece konservenin üzerinde yazan et çeşidinin kokusunu hissedeceksiniz. Yavru kedinin doğal savuma mekanizmalarının oluşmasında yardımcıdır. Mannan-oligosakkaritler ve antioksidan kompleksiyle*** (E ve C vitaminleri, taurin ve lutein) antikor oluşumunu harekete geçirir.


Özellikle safkan kediler yavruluk döneminde bağışıklık sistemlerine virüsleri tanıtırken birçok ölümcül hastalık karşısında savunmasız olurlar. Virüslerin büyük çoğunluğu ağız yoluyla bulaştığı için mama kapları özenle seçilmelidir. Virüslerin ortalamasına baktığımızda 2 cm kadar zıplayabildikleri için mama kaplarının yüksekte olması gerekir. En sağlıklı olarak gördüğümüz 4cm yükseklikteki krom mama kaplarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Yılların verdiği tecrübeye dayanarak 7-8 farklı kapalı kedi tuvaletini test ettik. 150 Dolar fiyatlarında olan tuvaletler dahil olmak üzere hiçbiri kokuyu tam olarak maskeleyemiyordu. Testlerimiz sonucunda kokuyu en çok maskeleyen modeli sizin için listemize ekledik. Bu ürünün yanında Anti-Alerjik İnce Taneli Topaklaşan Kum 10 KG: Yıllardır çeşitli kum cinsleri çıkıyor. Silikon Kum, Hijyenik Kum, Yıkanabilir Kum Silika Jel vb. Testlerimiz sonucunda kokuyu sıfıra indirmese de en aza indirgeyen ve kedilere alerjik reaksiyon göstermeyen kum cinsini listemize ekledik. Tek özelliği kokuyu en aza indirgemesi değil. Aynı zamanda idrar yapılan bölgede sert bir top oluşturarak temizleme işlemini de çok pratik bir hale getiriyor. Özellikleri: Hızlı ve en iyi topaklanmayı sağlar. Koku emme kapasitesi çok yüksek olan özel bir bentonit madeninden üretilmiştir. 0,5 – 2,5 mm Bentonit sıradan kumlara göre daha az atık oluşturur uzun süreli ve en ekonomik kullanımı sağlar.Kokusuzdur, kokuya karşı hassas kediler için idealdir.

Tercihe Bağlı Malzemeler ve Açıklamaları

İnce veya kalın topaklaşan kumun en büyük dezavantajı idrarın içerisinde bulunan amonyak nedeniyle yapışmasıdır. Standart kürekler yapışan kumları kazıma esnasında kırılması nedeniyle kullanışlı değildir. Bu sorunu önlemek için termoplastki alışımdan imal edilmiş ağır plastik kürek kullanılmasını tavsiye etmekteyiz.


Kedilerin tüylerinin taranması ve topaklaşmanın önüne geçilmesi için statik mühendislik yöntemleriyle tasarlanan özel bir bakım fırçasıdır. Kolay temizleme sistemiyle, butona basarak tırnak aralarında kalan tüyler dahi kolayca temizlenir. İnce telli, geniş yüzeyi sayesinde daha fazla alanın taranmasını sağlar.

Kedilerin sıcak ve rahat hissetmeleri için tasarlanmış ısı izolasyonlu çok şık bir yataktır. Leke göstermeyen desenli, çamaşır makinesinde yıkanabilir kumaştan özel olarak üretilmiştir. İçerisinde bulunan elyafın sökülebilme özelliği sayesinde kolay yıkanabilir. Kedinizin koltuklarınızdan uzak kendisine ait bir yatağı olmasını tercih ediyorsanız olmazsa olmaz bir üründür.

Bilindiği üzere mikropların en çok barındığı yer tırnak aralarıdır. Bu nedenle tırmalama tahtası seçerken Anti-Bakteriyel özellikli ağır ve kaliteli ahşaptan yapılmış olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Ailenizin yeni üyesinin ve sizin sağlığınız için en önemli konulardan bir tanesi tırmalama tahtası seçimidir. Kedinizin tırnakları uzamaya başladığı zaman kediniz bundan rahatsızlık duyar ve tırnaklarını törpülemek ister. Bu yüzden etraftaki kanepe halı vb eşyalarla tırnaklarıyla oynamaya başlar. Bu sayede tırnakları törpülenir. Fakat eşyalarınız bundan zarar görür. Kedi tırmalama tahtası ise kedinizin bu ihtiyacını gidermek amacıyla özel tasarlanmıştır. Kediniz, tırnakları uzadığı zaman kedi tırmalama tahtasını tercih eder ve tırnaklarının fazlasını bu şekilde gidermiş olur.

Aradığınız Ürünü Bulamadınız Mı?

Bulamadığınız ürünler için bize ulaşabilirsiniz Memnuniyetle Yardımcı Olacağız

Veteriner hekimlerce kedi bakım, sağlık, aşı, eğitim, yetiştiricilik veya hastalıklarla ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgilere Kedi Ansiklopedisi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.