Hakkımızda

Hakkımızda

Dünya genelinde uzun yıllardır özenle korunarak üretilen Safkan Kedi Irkları’nın değeri, son yıllarda ülkemizde de farkedilmeye başladı. Ancak sadece maddi kazanç sağlamak amacı güden, Irk ve Cins Standartlarının Üretimi hakkında hiç bir bilgisi olmayan merdiven altı diye tabir edilen üreticilerin ülkemizdeki safkan ırk gelişimine verdiği zarar çok büyük boyutlara ulaşmıştır.

Safkan Kedi Irk Üretimi bu konu hakkında eğitim almış kişi veya kurumlarca yapılması gereken çok ciddi bilgi ve sorumluluk gerektiren bir bilim dalıdır. Kulübümüz Dünya’da Kedi Irk Bilimine bilimsel olarak katkı sağlayan tüm global ve yerel kedi ırk derneklerinin yolunda gitmektedir. Kulübümüz’ün birincil hedefi amatör kırma kedi üreticilerinin Safkan Kedi Irkına verdiği zararı minimize etmektir. Bu nedenle Safkan Irk Yetiştiriciliği sıfatını kazanmamış her amatör üreticiye gerekli eğitim ve altyapı desteğini sunarak bilinçlendirmek bu konuda attığımız en önemli adımlardan bir tanesidir.

Ayrıntılı Bilgi

Hakkımızda En Çok Sorulan Sorular

Kulübümüzden sahipleneceğiniz Exotic Shorthair ve Kısa Tüylü İran Kedisi (Persian Cat) tüm yavrularımızda % 100 ırk garantisi veriyoruz.

Ayrıca 4 nesildir üremesi dernek kayıtlarımızda olan, yetişkin kedilerimizin yavrularına genetik ırk garantisi dahi vermekteyiz.

Yavru kedilerimizin sağlıklı gelişimi için gerekli olan tüm ihtiyaçları, veteriner hekimlerimizin kontrolünde hassas dengeler gözetilerek karşılanmaktadır. Her yeni doğan yavrumuz, iyi bir bağışıklık sistemi kazanması için gerekli olan anne sütünü 5 haftalık olana kadar yoğun olarak emer. Yavruların sindirim sistemi yaklaşık 5 haftalık olana kadar sadece annesinin sütünü sindirmek için uygundur. Zaman geçtikçe, süt şekeri (laktoz) daha zor sindirilmeye başlar. Bu dönemde sıvı beslenmeden, katı beslenmeye; kademeli olarak geçilir. Yavrularımızın anne sütünden kesilme döneminin 1. aşaması olan Sağlıklı Beslenme Alışkanlığını (Health Nutrition) kademeli olarak kazandırmaktayız. Sütten kesilmenin 2. aşaması büyümenin en yoğun olduğu zaman dilimine özel olarak formülize edilmiş olan ‘Royal Canin – Baby Cat’ ile beslenmeye devam eder. Yavrularımız yaklaşık 7 haftalık olduğunda, Veteriner Hekimlerimizin gözetiminde sütten tamamen kesilerek ‘Royal Canin – Baby Cat’ ve ihtiyacına uygun ıslak mamalar ile beslenmektedir.

Başarılı bir şekilde sütten kesilen Exotic Shorthair ve Kısa Tüylü İran Kedisi (Persian Cat) tüm yavrularımızda sindirim sistemi hala hassas ve yeterince gelişmemiştir. Bu nedenle, evinize gelir gelmez aniden beslenmesinin değiştirilmesi doğru bir tercih değildir. Bu dönemde seçeneğiniz mamanın hızlı sindirilme özelliğinin yanı sıra, kedinizin ırkına özel beslenme gereksinimlerini de karşılaması gerekir. Ayrıca bu mama, yüksek enerji deposu besinlerle sinir ve bağışıklık sisteminin sağlıklı bir şekilde gelişmesi için vazgeçilmezdir. Hatırlatmakta fayda var; 10 haftalık bir Exotic Shorthair ve Kısa Tüylü İran Kedisi (Persian Cat), yetişkin bir kediye göre kilo başına 4 misli daha çok enerjiye ihtiyaç duyar. Bu nedenle yavrunuzun size ulaşmasından sonra, minimum 4 aylık olana kadar ‘Royal Canin – Baby Cat’ mama ile beslenmesi bağışıklık sisteminin hastalıklara karşı çok daha dirençli olmasını sağlayacaktır.

Sahiplendirdiğimiz her yavruya Pet Sigorta yapıldığı taktirde 1 yıllık sağlık garantisi veriyoruz. Bu süre zarfında ‘Sağlık Garantisi Şartlarımız’ sayfasında belirtilen maddelerden herhangi birinin oluşması durumunda yavrunuzun tüm bakım ve tedavi masraflarını karşılıyoruz.

Sağlık Garantimizin kapsamını büyütmeniz için ‘Geniş Kapsamlı Pet Sağlık Sigortası’ hizmetlerimizden de faydalanabilirsiniz. Böylece ağır hastalıkların dışında normal veteriner masraflarınızı da minimize etmenize yardımcı oluyoruz.

Uzmanlık Derecelerimiz

Exotic Shorthair & Persian Cat Irk Bilimi87%
Exotic Shorthair & Persian Cat Bakımı100%
Biyokimyasal Parametreler ve Değerlendirmeleri73%
Exotic Shorthair & Persian Irk Yetiştiriciliği94%
Patoloji ve Klinik Laboratuar Teknikleri68%
Konsültasyon & Acil Müdahale Teknikleri78%
Gelişmiş Teknolojik Altyapı82%

Ekibimiz

Murat Aytaç
Veteriner Hekim
1996’da İstanbul Üniversitesi Veteriner Fak. mezun oldu.
Mustafa Özgür Şimşek
Veteriner Hekim
2006’da İstanbul Üniversitesi Veteriner Fak. mezun oldu.
Serkan Kaynak
Veteriner Hekim
2015’da İstanbul Üniversitesi Veteriner Fak. mezun oldu.
Safa Varol
Stajyer Öğrenci
2009 girişli İstanbul Üniversitesi Veteriner Fak. öğrencidir.

Partnerlerimiz

CFA Kayıtlı Cattery Minimum Standartları
Global-Logo
WCF