Exotic Longhair Gelişim Aşamaları

Exotic Longhair Gelişim Aşamaları

Exotic Longhair Gelişim Aşamaları bu sayfada öğreneceğiz.

Exotic Longhair Gelişim Aşamaları incelendiğinde atalarının en iyi özelliklerinin birleştirilerek mükemmelliğe bir kedi ırkı olduğunu görüyoruz. Exotic Longhair Gelişim Aşamaları yıllar boyunca süren breeding çalışmaları sonucunda gerçekleşmiştir. Mükemmel fiziksel özelliklere ulaşmaları sağlanırken Exotic Longhair Gelişim Aşamaları de es geçilmemiştir. İran Kedisine dayanan atalarının genleri baskın geldikçe, Exotic cinsinin de kişilik yapıları onlar gibi eşsiz bir özelliğe kavuşmuşlardır.

 

Exotic Longhair Kedi Irk Standartları

Exotic Longhair Irkı Ortaya Çıkışı

Kısa Tüylü Exotic yani Exotic Longhair‘ın buluşu da Amerika’da buna benzer bir biçimde şekillenmiştir. Hatta Exotic Longhair kedi ırkını tüm dünyaya tanıtmak için Jim Davis tarafından Garfield adında karikatür ve çizgi filmler yapılmıştır. İnsanların eksikliğini hissettikleri evcil hayvan beslenmesi zorlukları nedeniyle karşılanamıyordu. Apartman-Toplu konutlarda yaşayan insanların, bakım zorlukları nedeniyle bakmaya çekindikleri evcil hayvan sorununu çözen bir ırk olarak tanınmıştır.


Exotic Longhair Irkına Duyulan İhtiyaçKısa Tüylü Exotic Irkının Doğuşu

Kısa Tüylü Exotic‘a ihtiyaç duyulmasının sebepleri oldukça çeşitliydi. Bu sebepleri çözecek İran Kedisi (Persian Cat), Amerikan Kedisi (American Shorthair) Shorthair, İngiliz Kedisi (British Shorthair) veya İskoç Kedisi (Scottish Fold) gibi bir çok ırk bulundu. Ancak bu kedi ırklarında herkesin aradığı en iyi özelliklerin kombini yerine her birinde farklı farklı özellikler vardı.


Kısa Tüylü Exotic GelişimiExotic Longhair Irkının Doğuşu

Kısa Tüylü Exotic‘ın Barbara Sims 1966 yılında, CFA Yönetim Kurulu’na Exotic Longhair‘ı yeni bir ırk oluşturularak literatüre sokmak için öneride bulundu. Doris Walkingstick, Grayfire Cattery Exotic Longhair‘ın dünyanın en güzel kısa tüylü ırkı olacağını CFA Yönetim Kuruluna kanıtladılar. Bu kedi ırkını yetiştirmek için çıktıkları yolda çok büyük başarı elde ettiler. CFA‘nın Kedi Yarışmasında ilk Exotic Longhair Şampiyonu Grayfire Cheyenne‘i yetiştirdi ve sergilediler.

Kısa Tüylü Exotic Popülaritesinin Artışı

Böylece dünya tüm kedi ırklarının en iyi özelliklerini barındıran Exotic Longhair ırkı ile tanıştı.


Özet Bilgiler

Çıkış Ülkesi: ABD

Tüy Şekli: Kısa

Karakteri: Sakin, Sevgisini Gösteren, Okşanmaktan Hoşlanan, İyi Huylu , Çok Zeki 


Dikkat Etmelisiniz!

Erkek veya Dişi Tercihi

Erkek mi? Yoksa Dişi mi?

İnsanlar yavru kedi ararken, daha ideal olduklarını düşündükleri için dişi kedi tercih etmeye eğilimlidir, saldırgan ve sinirlenmeye yatkın olduklarını düşündükleri için erkek kedi istemezler. Bunun dışında işaret bırakma gibi özellikleri olduğu iddia edilerek erkek kediye soğuk bakılabilir. Ancak bu varsayımlar yanlıştır. Erkek bir kedi gibi dişi bir kedide işaret bırakabilir. Erkek kedinin Exotic Longhair kedi ırkı karakter ve fiziksel olarak diğer kedi ırklarına göre geç olgunlaşan bir kedidir. Dolayısıyla 4 yaşına gelmesine rağmen işaret bırakmayan erkek Exoticler olduğu gibi 1 yaşından itibaren işaretleme yapan dişi kedilerde vardır. Her kedinin işaretleme yapacağı gibi bir genelleme yapmak çok yanlıştır. İşaretleme huyundan rahatsız olunan bir kedi kısırlaştırılarak bu sorun oluştuğu anda engellemek mümkündür. Exoticlerin cinsiyetleri arasındaki karakteristik farklara gelirsek, erkek Exotic Longhair kediler genellikle dişi Exotic Shorhair kedilere göre daha sevgi doludur. Kendisini sevdirmeye daha müsaittir. Dişiler Exotic kediler ise sanılanın aksine soğuk ve kendini sevdirmekten hoşlanmayan bir yapıya sahip olmaya yatkındır. Dişi Exotic Longhair kedilerin her zaman sahipleriyle zaman geçirmekten daha önemli işleri var gibi görünürler.


img1

Nasıl Sahiplenirim?

Kedi Irk Kulüp Sistemleri, Meden Bilgi Teknolojileri’nin 2014 yılından beri, internet üzerinden cins kedi sahiplendirme işlemlerini keyifli ve güvenli kılan kusursuz bir sistemidir.

Exotic Longhair Kulübü sayesinde evinizden çıkmadan yüzlerce Cattery‘nin yetiştirdiği, binlerce cins kediyi  inceleyebilirsiniz. İster ilk defa kedi bakacak bir aile olun, isterseniz tecrübeli bir kedi sahibi Exotic Longhair Kulübünde aradığınız her ayrıntı var!

Kedi Irk Kulüp sistemleri ile, 2014’den bugüne kadar yaklaşık 450 kedi ailesiyle buluşmuştur. Cattery’lerimizden alacağınız kedi yavrularının sahiplendirme işlemleri Exotic Longhair Kulübü kuralları dahilinde güvence altındadır.

Sahiplenme İlanları

Her ihtiyacınız, olduğunda yanınızdayız!

Exotic Longhair Kulübü hakkında bilgi veya yardım almak istiyorsanız destek talebi açmaktan çekinmeyin.

 

 

Yeni İlanlar En Son Yayımlanan İlanlar

Partnerlerimiz

 partner-logo1 
 partner-logo1 
 partner-logo1 
 partner-logo1 

 

Veteriner hekimlerce kedi bakım, sağlık, aşı, eğitim, yetiştiricilik veya hastalıklarla ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgilere Kedi Ansiklopedisi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.