• Kedi sahiplenmek için ilanlar sayfasını incelemelisiniz.
  • Sorularınız için Ansiklopedi sayfasını inceleyebilirsiniz.

Kedinizi Nereden Almalısınız ?

Kedinizi Nereden Almalısınız?
3 Haz, 2016

Kedinizi Nereden Almalısınız ?

Kedinizi Nereden Almalısınız ?

Kedinizi nereden almalısınız? Aslında kedi bulabileceğiniz pek çok yer arasında üreticiler, arkadaşlar, küçük ilanlar ve hayvan barınakları vardır. İtibarlı bir kaynak kendinize uygun sağlıklı bir kedi seçmenizde size yardımcı olacaktır; tavsiyeler için çevrenize danışabilirsiniz.

Kedi Üreticileri

Kedinizi Nereden Almalısınız- Kedi ÜreticileriYavru kedi almak için en iyi yer itibarlı bir üreticidir. Civardaki bir veteriner size, bakım standartları yüksek olan üreticilerin ayrıntılarını verebilir. Güvenilir üreticiler ararken başka bir seçenek de bir kedi şovu olabilir. Genelde iyi bir üretici tek bir türde ya da bir kaç bağlantılı türde uzmanlaşır. İyi üreticiden alınan kediler pahalıdır, ama mutlu, sağlıklı hayvanlar olma olasılıkları yüksektir çünkü dikkatle bakılıp büyütülmüşlerdir.

Yavru kediniz için beklemeniz gerekebilir zira üreticiler bunları yılın belli zamanlarında satışa çıkarırlar ve bir yavruyu ancak annesinden ayrılmaya hazır olduğunda verirler.Ayrıca bir yavru almanıza izin verilmesi için belirli ölcülere uymanız gerekebilir. İyi üreticiler genellikle yavrunun kısırlaştırılmasında veya başka hayat tarzı taleplerinde ısrarcı olurlar örneğin ever eviniz tüm gün boş kalıyorsa veya kedinin dışarı çıkmasına izin vermeyi düşünüyorsanız size kedi satmayı reddedebilirler.

Evcil Hayvan Dükkânları

Kedinizi Nereden Almalısınız-Evcil Hayvan DükkânlarıKedinizi nereden almalısınız sorusunun cevabı evcil hayvan dükkânında satılan yavru kedinin kökeni ve yetiştirilme koşullarını kontrol etmeniz zor olabilir. Yavrular, yuvalarında dükkâna tanışırken genellikle koşullarındaki değişiklik onları rahatsız eder ve sosyalleşme süreçleri kesintiye uğrayabilir.

Ayrıca, çok sayıda kedi birbirine yakın şekilde tutulduğundan ciddi bir enfeksiyon riski de söz konusudur. Bu yüzden evcil hayvan dükkânları artık kedi yavrusu satmaya isteksizdir. Hayvanların dükkânlarda satılması görür görmez alınmasına olanak tanıyor olabilir, ama kediler ani bir hevesle satın alınmamalıdırlar.

Tanıdıklar ve İlanlar

Pek çok insan çok sevdikleri kedilerini bir arkadaş veya komşu aracılığıyla ya da gazete ilanı yoluyla almıştır. Semtinizdeki veterinerlerde asılan ilanlar da bir kaynak olabilir, üstelik oradaki personelin bu kediler ve sahiplerini tanıyor olması avantajdır. Bu şekilde bulunan kediler ya ucuzdurlar ya da iyi bir eve bedava verilirler. Bu tür kedilerin sağlıklı oldukları garanti edilmez. Kedinin annesinin aşılarının zamanında yapıldığını eve annenin de yavrunun da sağlıklı göründüğünden emin olmalısınız.

Siz almaya karar vermeden önce bir veterinerin kediyi görmesi de iyi bir fikir olabilir. Yeni bir eve verilmesi gereken yetişkin kediler mükemmel ev hayvanları olabilirler ancak giderilmeyen bir davranış bozukluğu olan bir kediyi almaktan kaçının; kedinin eski evinden neden verildiğini öğrenin.

Hayvan Barınakları

Kedinizi Nereden Almalısınız Hayvan Barınaklarıİtibarlı bir barınak yetişkin kediler için mükemmel bir kaynaktır. Personal kedileri iyi tanır ve uygun bir kedi bulmanıza yardımcı olurlar. Barınaklar ulusal yardım dernekleri veya küçük yerel kuruluşlar tarafından işletilirler. Bazıları diğerlerine göre daha iyi durumdadır. Kötü işletilen bir barınak enfeksiyon kaynağı olabilir. Hayvanların temiz koşullarda bulundurulduğuna, ısındıklarına ve iyi beslendiklerine, egzersiz yapabildiklerine emin olun. Bir barınağa gitmek için en iyi neden, aksi halde orada kalacak ve hatta yok edilecek bir hayvana sıcak bir ev sunmaktır.

Exotic Shorthair

Yanıt Bırakın

*